خانم ها علاقه زیادی به رنگ کردن موهای خود دارند. بسیاری از اوقات از رنگ موها و مدل های تکراری گله مندند. بسیاری از آنها هم عقیده دارند که هر رنگ مویی به صورن آنها نمی آید. همچنین خانم ها از اینکه مجبور باشند هرچند روز یکبار برای ترمیم رنگ موی خود به آرایشگاه مراجعه کنند، گله مند هستند. راه حل تمامی این مشکلات در یک کلمه خلاصه می شود و آن «آمبره» است. آمبره یک روش رنگ آمیزی موها است که در سالهای اخیر طرفدارهای بسیاری پیدا کرده است. ما در تگ‌موند سعی داریم هرآنچه راجع به آمبره باید بدانید را برای شما در این مطلب عنوان کنیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

آمبره یک روش تقریبا نو و جدید در عرصه مد و فشن می باشد. هرچند از ابتدا هم مورد توجه واقع شد اما امروزه بسیاری از زنان و حتی دختران از این روش استفاده می کنند. این روش رنگ آمیزی مورد توجه بسیاری از خوانندگان و بازیگران بوده و هست.

آمبره به روشی از رنگ آمیزی مو گفته می شود که در آن فرد قسمت انتهایی موهای خود را با استفاده از دکلره روشن می کند و هرچه به ریشه مو نزدیک تر می شویم رنگ موها تیره تر می شود تا اینکه به رنگ اصلی مو میرسیم.

این روش از رنگ آمیزی روی موهای بلند زیباتر خواهد بود. البته عده ای هم هستند که با وجود موی کوتاه از این روش بهره می برند.

هرچه تغییر رنگ از روشن به تیره ملایم تر انجام شود رنگ موها طبیعی تر جلوه می کنند.

قبل از انجام آمبره توجه داشته باشید که موهای شما نباید قبلا دکلره شده باشد چون در اینصورت انتهای ساقه موهای شما خواهد سوخت. همچنین باید مشخص نمایید که قصد دارید ازکجای موهای شما آمبره شروع شود، معمولا اگر موهای بلندی داشته باشید، تا قسمت خط فک آمبره ادامه پیدا می کند ولی شما با توجه به سلیقه شخصی تان می توانید آن را تا خط چشم ها هم ادامه بدهید.

برخی بعد از دکلره کردن موها دیگر موهای خود را رنگ نمی کنند اما افرادی هم هستند که از نارنجی یا زرد بودن موهایشان احساس خوشایندی ندارند و بعد از دکلره از رنگساژ استفاده می کنند. استفاده از رنگ های فانتزی در آمبره بسیار محبوب است ولی این رنگ ها معمولا عمر کوتاهی دارند و بعد از دو یا سه بار شستشو تغییر پیدا می کنند.

برای آمبره بهتر است که موهای شما از قبل هیچ رنگی نداشته باشد.

چند دلیل اصلی وجود دارد که خانم ها ترغیب می کند که رو به آمبره بیاورند:

در صورت رشد موها نیاز نیست به آرایشگاه مراجعه کنید تا رنگ ریشه موی خود را ترمیم کنید.

اگر دوست دارید موهایی روشن داشته باشید اما این دسته از رنگ ها به صورت شما نمی آیند می توانید براحتی و بدون اینکه تغییر خاصی در چهره شما ایجاد شود، موهای خود را روشن کنید.

افرادی هستند که فکر می کنند اگر رنگ موهای خود را روشن کنند، سن آنها بیشتر به نظر می رسد. آمبره به این افراد هم کمک می کند.

افرادی هم هستند که دوست دارند زود به زود رنگ مو یا مدل رنگ خود راتغییر دهند، در این صورت می توانند از آمبره استفاده کنند. هرزمان که از مدل موی خود خسته شدند کافی است که انتهای موهای خود را کمی کوتاه کنند.

در اینجا به شما ۵ آمبره پرطرفدار دنیا رامعرفی خواهیم کرد.

دسته بندی شده در: